Drážďany 14.2.2016, Nepřekročili jsme svůj stín

Podle bodového zisku z loňska jsme byli před turnajem třetím nasazeným týmem turnaje a cíl byl tedy jasný, skončit do třetího místa nebo lépe.

První zápas nás čekal Restberlin, slabší část Berlína. Po zahřívacím začátku jsme poměrně snadno vedli 3:0 a vývoj napovídal tomu, že se nic podstatného nestane. Hrálo se ale 2x12minut, což je na turnaje poměrně neobvykle delší čas (většinou se hraje jen 12minut). A ve druhé půlce se začalo ukazovat, že to bude naší slabinou. Soupeř nehrál příliš dobře, a přesto se mu podařilo vyrovnat. Neponechali jsme tedy nic náhodě a po vzoru: „když nevíš, tak vystřel“ přidávali góly taky. Hra byla nahoru dolu vcelku bez taktiky a na náhoru. Vítěztví 6:5 jsme ale udrželi.

Další zápas nás čekali Dresdner Einradlowen a věděli jsme, že pokud chceme být před nimi, musíme vyhrát. Soupeře dobře známe, a tak jsme do zápasu vletěli naplno. Od začátku ale bylo patrné, že taháme za kratší konec. Výsledek 1:2 po polovině byl ale dost slibný a dával nám slušnou šanci uspět. Cílem druhé půle bylo soupeře přestřílet. Výsledek ale byl trochu jiný a Lvi nám dost slušně natrhli kožich. Naše útočná snaha končila na smrtících breacích soupeře a tak se moc vyhrávat nedá. Výsledná prohra 7:2 byla bohužel poměrně jednoznačná.

Po pauze nás čekal tým Dresden Einradtiger, dětský team Drážďan. Konečně jsme si začali nahrávat a docela to občas i pěkně vypadalo. Soupeř hrál se ctí, vyhráli jsme 11:1.

Dále nás čekal silný tým Berlin 2.0, s kterým jsme už také dříve hráli. Zápas byl od začátku ve vysokém tempu s šancemi na obou stranách. Poločasový stav 0:0 tak byl udivující. Po pauze už góly padaly a nutno přiznat, že s podobným průběhem, jako proti Drážďanům. Propadali jsme při našich útocích a nestíhali se vracet. Dalším podstatným faktorem bylo naše neproměňování tutovek a celkově špatné bránění. Co nás ale potápělo nejvíc, byla naše pomalá hra s míčkem, nepřesné nahrávky a špatné zpracování. Tento zápas nám dost jasně ukázal naše chyby a na čem dál pracovat. Prohra 6:2.

V posledním zápase jsme jednoznačně porazili Schillis Einradschoten 16:3 a turnaj tak ukončili na 3. místě.

Porazili jsme týmy, které jsme porazit měli. Bohužel se nám nepovedlo odehrát vyrovnanější zápasy se silnými týmy a tak nezbývá než opět dodat… Máme na čem pracovat. Dík všem za nasazení!