Trevír

Ligový turnaj Ergebnis Hockeyturnier v Trevíru by se dal charakterizovat hláškou ze Shreka: „už tam budem?“. Cesta byla dlouhá… velmi. Ale dojeli jsme a v 8 ráno byli na místě.
Začínali jsme hned první zápas proti Die Römer, takže na odpočívání nebyl moc čas. A taky byl od začátku cvrkot… nehráli jsme špatně, ale kupili chyby a nedokázali jsme dávat i vyložené šance. Na úvod prohra 1:5.
Druhý zápas nás čekal papírově nejsilnější soupeř Die Gladiatoren, což ještě před začátkem umocnil kluk od Die Römer, s kterým jsme se bavili a on nám popřál, ať nedostanem desítku. Tým holek jsme ale dokázali zaskočit a padalo nám to tam slušně. Brzy jsme vedli a i když holky přidávaly, dokázali jsme držet krok. Jenže jsme dostali hloupý gól hned po buly na 3:2. Hra byla dále dost vyrovnaná a ještě několik minut před koncem jsme drželi náskok. Pak ale přišel dokonalý obrat v podobě velkého tlaku a 2 gólů v naší síti. I přes velké nasazení jsme odcházeli bez bodů s prohrou 3:4.
Další zápas nás čekal dětský team Die Legionäre. Věděli jsme, že pokud nevyhrajeme, bude to pěkná ostuda. Dokázali jsme ale navázat na předchozí dobrý výkon a přesvědčivě vyhráli 7:0.
Čtvrtý zápas nás čekal team Wild Smileys. Po rychlé souhře produktivní dvojice Jirka- Martin jsme rychle vedli. To bylo ale z naší strany vše. Opět jsme nedokázali proměňovat šance, když se nám často při rychlé hře nedařily nahrávky… A Wild Smileys trestali, a i když hra byla vyrovnaná, prohra 1:4.
Pátý zápas jsme porazili další dětský team DJK-Banditen 10:0. Team byl z dětí cca našeho prvního stupně, takže všechna čest! Jezdilo jim to pěkně.
Poslední zápas jsme sehráli s DJK Eintracht Stadtlohn „The Devils“. Už nezbývalo moc sil, což se na našem výkonu dost projevovalo. Naštěstí jsme zápas v poklidu kontrolovali a vyhráli 4:0.
I když stále děláme chyby, dokázali jsme, že už nejsme jen do počtu a vybojovali 48 bodů do celkového pořadí! Výsledek sice mohl být ještě lepší, ale jsme na správné cestě a příští turnaj můžeme opět pomýšlet na dobré umístění.
Díky všem za účast, Matějovi za řízení a na příště TRÉNOVAT!

Vojta Rabiňák