Ligový turnaj Drážďany 26.9. Aneb jak jsme zkrotili Drážďanské lvy

V sobotu ráno jsme v poměrně improvizované sestavě vyrazili do Drážďan. Protože přišlo příliš omluvenek, požádali jsme o výpomoc kluky z Uners Litoměřice a složili poměrně dost silný team.

První zápas nás čekali Springkraut Dresden, který je místním dětským teamem. Soupeř nehrál špatně, ale v podstatě jsme ho k ničemu nepustili.  Vyhráli jsme 5:0.

Druhý zápas nás čekal Hort Wheels Leipzig. Tento team vznikl jako volnočasová aktivita základní školy v Lipsku a byl tvořen bandou holčiček a jejich učitelem. Jejich nadšení a zvládání jízdy byly obdivuhodné. Po předchozí domluvě jsme nechali hrát jejich kompletní team, což znamenalo asi 7+1. Bylo to jako hrát proti hejnu kobylek, celkem sranda. Zkuste někam jet, když se jich na vás sesype 5 a není kam se hnout. Vyhráli jsme 7:0.

Poslední zápas skupiny nás čekali tradiční soupeři Dresdner EinradLowen a věděli jsme, že teď se teprv začne lámat chleba. Velmi nám šlo o první místo ve skupině a možnost se vyhnout Berlínu. Zápas začal v ostrém tempu, ale oba teamy dobře bránily. Začali jsme soupeře ždímat a téměř půl zápasu ho k ničemu nepustili. Dali jsme ale jen jeden gól, když se Jonáš přes tři hráče vymotal z rohu a celkem nekompromisně zavěsil. Poté proběhlo střídání a Drážďany po krátké poradě před buly zapnuly na vyšší obrátky. Matěj ale chytal spolehlivě a dařilo se nám včas vracet. Přes to jsme dostali gól od Oleho. Hra se více otevřela a střely lítaly na obě brány. Minutu před koncem jsme při napadání donutili soupeře k chybě a po střele vedli 2:1. Vrhly jsme všechny síly na bránění a výsledek již nepustili. Tato výhra znamenala první místo ve skupině!

V semifinále nás čekal Berlin 2.0, což byl výrazně přijatelnější soupeř.  Svedli jsme velmi vyrovnanou bitvu. Skóre se přelévalo ze strany na stranu, po poločase jsme ale prohrávali 3:4. Vrhli jsme tedy síly do útoku, soupeř ale dobře bránil a dlouho se nám nedařilo se prosadit. Když už se nám to podařilo, soupeř dokázal reagovat a z breaků nám odskočil na 4:6. Po tlaku se nám ještě podařilo snížit, velké šance na konci zápasu jsme ale neproměnili a prohráli 5:6.

V boji o třetí místo nás opět čekaly Drážďany. Zápas začal velmi z ostra. Bylo vidět, že nám kluci chtějí porážku vrátit. Skóre jsme ale otevřeli my. Vývoj pak byl podobný jako v semifinále. Drážďany se ujaly vedení a zápas kontrolovaly, i když góly přibývaly na obou stranách. V druhém poločase jsme ale přidali a zápas se výrazně zdramatizoval. Dvě minuty před koncem jsme prohrávali 5:7. Minutu a půl před koncem jsme po střele snížili. Vlilo nám to zbytky sil a drtili co to šlo, na bránu letělo několik střel. 15s před koncem Jonáš vyrovnal, když se na středu dostal k odraženému míčku!

Následovalo tedy prodloužení. V něm jsme se sice opět ujali vedení, když zafungovala spolupráce Jonáš- Vojta. Ani Drážďany ale zbraně nesložily a podařilo se jim vyrovnat (opět Ole). I přes naše ohromné šance už gól nepadl a šlo se tedy do nájezdů. Nájezdy s přehledem vychytal Matěj, za nás se prosadil opět Jonáš.

Vezeme tedy z ligy skvělé třetí místo a cenná vítězství! Díky všem zúčastněným Matějovi, Jonášovi, Michalovi a Tobiášovi za super výkony!